je možná konsolidace exekucí?

3 odpovědi

Dobrý den,
vlastním 1/2 domu a zahrady. V současné době, mám na svou polovinu nemovitosti několik exekucí a zástav (výživné, bankovní i nebankovní úvěry). Kvůli výživnému bylo již sepsáno usnesení k dražbě, které je, ale prozatím pozastaveno. Exekutoři i ostatní mi sice nastavili možnost splátek, ale v tak vysokých měsíčních splátkách, že ani jako OSVČ, nejsem daný měsíc schopen pravidelně splácet všechny pohledávky, v tak vysokých částkách najednou. Všude naskakují úroky, dluhy se mi velkou rychlostí prohlubují a já už nevidím cestu záchrany, abych nepřišel o střechu nad hlavou. Žiji sám. Vydělávám prakticky už jen na dluhy a ani to už nestačí. Zachránila by mne z této pasti tzv. konsolidace dluhů, nebo insolvence? Na koho se obrátit.

Dobrý den, pokud máte dluhů více, jistě by pro Vás byla cesta oddlužení v insolvenčním řízení. Obraťte se na právníka z řad advokátů (http://www.advokatikomora.cz), který Vám sepíše insolvnenčí návrh a poučí Vás o dalším postupu ve věci. Ohledně Vašeho podílu na domu existuje v insolvenci za určitých okolností možnost, kdy se tento majetek neřadí do majetkové podstaty. O tom by Vás měl poučit advokát nebo i následně insolvenční správce.