Zastavení exekuce po 10 letech

3 odpovědi

Dobrý den,
prosím o radu. Strýc chce požádat o zastavení exekuce po 10 letech. Nemá žádné majetky, příjem momentálně si odpykává trest ve věznici proto má omezený přístup k informacím a člověk s kterým řeší zastavení exekuce po něm chce ať uvede přesný zákon na který se odvolává. Moje otázka tedy zní jaký je přesný paragraf/zákon na který se má odvolat? Předem moc děkuji za odpověď.
Bobaľová

Dobrý den, pokud po Vašem strýci někdo požaduje nějaké paragrafy, ať s ním přestane spolupracovat. Váš strýc nemá povinnost je znát a ani to není potřeba. Za dané situace mu doporučuji, ať napíše na exekutorský úřad, které exekuci proti němu vede, že on (jméno a příjmení, rodné číslo, t. č. – doplnit, kde vykonává trest) žádá o zastavení exekuce z důvodu nemajetnosti, neboť se nachází ve výkonu trestu odnění svobody a nic nevlastní. Dopis ať odešle na adresu úřadu s uvedením spisové značky (není úplně nutné). To pro zahájení řízení o zastavení exekuce z důvodu nemajetnosti zcela stačí.