12 let stará exekuce

3 odpovědi

Dobrý den, mám za sebou několik plně splacených exekucí srážkou ze mzdy a mojí vlastní iniciativou a dnes (17.03.2021) kdy jsem sve dluhy poctive 6 let splácel a měl radost že konečně je vse za mnou jsem vypisem zjistil exekuci za dluh ze 7.2. 2005 a exekuci vydanou na mne 2.6.2009. Trvali pracovní poměr mám posledních 6 let ale tento exekutor mne nekontaktoval ani nenařídil srážky ze mzdy a ja teď nevím jak dál a zda i po 12 letech budu muset exekuci splatit i kdyz jsem nikdy zadnou splátku na tuto exekuci nedal a nevedel o ni ani můj zaměstnavatel. Lze se dožadovat promlčení exekuce po 10letech?? Oprávněný je soukromá osoba (bývalí švagr). dekuji s pozdravem Martin

Dobrý den, exekuční řízení se nepromlčuje. Nicméně pokud exekutor nekonal, zjistěte si na stránkách EK ČR, zda ještě provádí exekuční činnost a případně, kdo převzal jeho případy. Současně s tím můžete podat stížnost na jeho nečinnost a návrh na náhradu škody a to buď EK ČR nebo i Ministerstvu spravedlnosti ČR, které je rovněž dohledovám orgánem nad činností exekutorů. V takovém případě bych Vám ale doporučila poradit se o dalším postupu s právníkem z řad advokátů (http://www.advokatikomora.cz).