dědictví - exekuce

2 odpovědi

Dobrý den, máme se sestrou dědit po otci, dědické řízení probíhá. Sestra má 6 pravomocných exekucí v celkové výši cca. 2 000 000 korun.
1. cena majetku je cca 2 500 000 korun (mohu ji z odhadní ceny vyplatit 1250 000? ) a přepsat majetek jen na mne.
2. Jak zajistím aby vyplacené peníze šly na její exekuce. 3. Mohu si určit čas na vyplacení 1rok.
4. Mohu prodat majetek dřív než ji vyplatím.
A nebo mám raději počkat a domluvit se s exekutorem - jednorázově hotovost na vyplacení nemám.
Děkuji za odpověď

Dobrý den, pokud se Vaše sestra vzdá svého podílu v dědickém řízení bez nároku na vyplacení, stranete se vlastníkem celého majetku Vy. Následně můžete za sestru vyplatit exekuce separátně dle Vaší dohody. Případně může sestra požadovat od Vás protiplnění v rámci dědického řízení, pak lze zajistit, uhradu exekuce (exekucí) tak, že prostředky, které by jí měly být Vámi vyplaceny, postihne exekučním příkazem exekutor a Vy budete plnit jemu. Pak by byla potřeba součinnost s dotčeným exekutorem. Pokud nyní na výplatu nemáte prostředky, doporučovala bych uvedené sdělit v dědickém řízení, s tím, aby Vám byla určena delší lhůta k vyplacení podílu.