Insolvence a žádost o odkupu nemovitosti

1 odpověď

Dobrý den zažádala jsem o insolvenci a byla schválena. Požádali jsme soud o odkupu nemovitosti ve které bydlíme. Konkrétně můj syn osoba blízká. Nabídl částku 1730 000 což požadovala i správkyně. Přesto všechno nečekala na rozhodnutí soudu a nemovitost prodala o 100 000 Kč dráž. Žádám vás o radu jak postupovat a co by jste mě poradil. Děkuji za odpověď Janoušková.

Dobrý den,
v daném případě bych radila podat k insolvenčnímu soudu žalobu o neplatnost převodu, odůvodněte tím, že správkyně prodala za nižší cenu, než byla nabídnuta jiným kupcem, a tím Vás poškodila, neboť mezi věřitele bude rozdělen nižší výtěžek.