Jak zrušit insolvence

1 odpověď

Dobrý den
Chci Vás poprosit a zeptat se, zda někde existuje formulář pro návrh na zrušení insolvence a kolik stojí podání návrhu na zrušení insolvence a zda se dájí náklady na zrušení zpětně vymáhat? Exmanžel mé ženy neplatí výživné na dceru. Stále se vymlouvá na insolvenčního správce. Ins. správce nám sdělil, že na účtě není dost peněz a proto nám neposílá výživné žádné a nebo není úplné. Insolvenci má od 2.7.2020 tedy měl do dněška zaplatit 6x3000 =18000, dnes (06.12.2020) již dluží 7700 z této částky.
Děkuji mockrát za odpověď

Dobrý den,
přístup insolvenčního správce je velmi zvláštní, protože především on je povinen upozornit insolvenční soud na skutečnost, že dlužník insolvenci neplní. Vy máte poměrně jednoduchou možnost, napište soudu, že není řádně hrazeno výživné, k tomu neexistuje žádný formulář. Napište to sami vlastní rukou ke spisové značce insolvenčního řízení a soud bude muset prověřit hrazení výživného a případně insolvenci zruší.