Podání insolvence na zaměstnavatele

1 odpověď

Dobrý den, v květnu 2020 jsme s kolegyní s práce podali insolvenční návrh na byv. zamestnavatele. dluzi nam mzdu za 10mesicu v roce 2018, návrh nam byl vrácen s tím, že v nouzovém stavu se tyto případy neřeší, a že ho máme podat opět v září. do doby než nám byl vypracován nový návrh byl opět nouzový stav a nikdo nám není schopen sdělit, kdy se tyto případy budou opět řešit? situaci projednával soud v ostravě. a ještě se chci zeptat, zda se tedy promlčecí lhůta prodlužuje? děkuji A.

Dobrý den,
insolvenční návrhy se v současné době již normálně podávají. Promlčecí lhůta zde žádná není, insolvenční návrh na zaměstnavatele můžete podat kdykoliv.