exekuce na již probíhající exekuci

3 odpovědi

Dobrý den manžel má od 9.1.2015 elektronický platební rozkaz. Exekuce se mu strhává z platu a sám ještě posílá peníze navíc. Přesto mi byl doručen exekuční příkaz na účet manžela povinného s novým vyčíslením nákladů exekuce. S novými poplatky kdy dlužná částka je 6500 Kč, ale v veškerými náklady chce exekutor 22 622,05 Kč. Doufali jsme, že když manžel chodí řádně do práce své dluhy se snaží zaplatit dle svých možností a i přesto je z mého laického hlediska nemožné je zaplatit. Protože když už to vypadá, že bude vše za pár let umořeno přijde nový příkaz nové náklady a že náklady exekuce jsou více než dvojnásobek dlužné částky a kolotoč nekonečného placení je zde znovu. Je možné vysvětlit proč se tomu tak děje či se nějak bránit. Moc děkuji jsem bezradná. Exekutor se odmítá bavit chce jen zaplatit jinak pokládá telefon.

Dobrý den, pokud si nejste jistá vypočtenými náklady exekuce a osoba z exekutorského úřadu (prvaděpodobně nějaký zaměstnanec, soudní exekutor zpravidla pouze dohlíží na úkony osob, které zaměstnává) Vás odbývá a nechce Vám vysvětlit výpočet vymáhané pohledávky včetně nákladů, máte možnost se jednak objednat na nahlížení do spisu a nechat si vše vysvětlit na místě nebo přímo podat stížnost na kontrolní orgán a to: Exekutorská komora ČR nebo Ministerstvo spravedlnosti ČR, které mohou zjednat nápravu.