insolvence do manželství

1 odpověď

dobrý den,
třetím rokem mám insolvenci a nyní se s přítelkyní chceme vzít. Můj dotaz je asi se sňatkem nějak přenáší zodpovědnost na partnera a pokud ano, tak dá se to nějakou smlouvou ošetřit?
děkuji Pavel

Dobrý den,
odpovědnost za dluhy, které vznikly před manželstvím, se na manžela nevztahují. Samozřejmě bych každopádně doporučila jako ochranu před nějakou nenadálou situací sepsat u notáře tzv. zúžení SJM, bylo by ale dobré tento krok (zúžení SJM) konzultovat s Vaším insolvenčním správcem.