přihláška pohledávky do konkurzu

1 odpověď

Dobrý den
jsem majitelem pozemku na kterém stojí budova dlužníka. Na dlužníka byl vyhlášen konkurz a věřitelé můžou přihlásit své pohledávky. Chci se zeptat zda můžu přihlásit pohledávku za nájem pozemků za poslední 3 roky a to v ceně obvyklé a nebo musím prvně vyzvat dlužníka k zaplacení popř. ins. správce a v případě nedohody poslat žalobu na soud za bezdůvodné obohacení a proti komu dlužníkovy nebo I. S. Na pozemky nebyla sepsána nájemní smlouva a doposud nic neplatil.

Dobrý den,
pokud již byl na dlužníka vyhlášen konkurz, nemá cenu podávat žalobu, neboť řízení by bylo minimálně přerušeno a vyčkáno na výsledek konkurzu. Doporučuji tedy nyní pohledávku rovnou do konkurzu přihlásit. Je pravdou, že pokud k tomu nemáte žádné listiny, tak se může stát, že bude pohledávka popřena. Pokud by ji tedy správce či dlužník nechtěli uznat, tak podejte žalobu k insolvenčnímu soudu o pravost této pohledávky a tam by se dokazovalo, jak to s nájmem skutečně bylo.