Podání insolvenčního řízení

1 odpověď

Dobrý den, dne 24.8.2020 mi skončil konkurz, fyzické osoby, který byl započat 20.12.2001. Po 19 ti letech tedy skončil. Chtěl bych podat insolvenci, mohu prosím požádat o podmínky či přímo podání insolvence Vaším prostřednictvím?
Děkuji. ¨
Petr Krejčí, Teplice

Dobrý den,
především je třeba zajistit materiály, ze kterých bude minimálně orientačně vyplývat, jak vysoké jsou dluhy a dále zda máte nějaký příjem, ze kterého by bylo možno dluhy v insolvenci alespoň částečně pokrýt. Ve věci zpracování insolvenčního návrhu se můžete obrátit buď na akreditovanou instituci, která Vám návrh sepíše zdarma nebo na advokáta, který je oprávněn si za sepis a podání účtovat dle insolvenčního zákona částku 4.000,-Kč. Pozor ale, pokud byste neměl podklady zpracované a bylo by je nutno zajišťovat, může si advokát účtovat i více, jelikož práce by obnášela více úkonů, než jen sepis a podání. Pokud byste měl zájem o zpracování a podání návrhu, můžete kontaktovat i mě na mail ak.wernerova@seznam.cz.