v vyplacení částky nezajištěným věřitelům v insolvenčním řízení

1 odpověď

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat. Když insolvenční správce prodal majetek dlužníka, částku má již několik měsíců na účtě, tak ji nemůže rozdělit ani požádat soud o povolení ji rozdělit mezi nezajištěné věřitele, když ještě nejsou vyplaceny zajištění věřitelé? Zajištění i nezajištění věřitelé měli svůj majetek na prodej a ždy suma získaná za prodej je vyšší než jsou přihlášené částky. Zajištění jsou již povoleny vyplatit, ale správce zatím nic a tvrdí, že nezajištěné nemůže vyplácet ani žádat dokud nebudou vyplaceny zajištěni věřitelé, kteří jsou z jiné hromady. Děkuji za odpověď

Dobrý den,
je pravdou, že insolvenční správce musí vyplatit zajištěné věřitele, následně nezajištěné, vyhotovit konečnou zprávu a teprve po jejím schválení soudem vyplatit dlužníkovi tzv. hyperochu. Pokud ale máte pocit, že insolvenční správce nejedná rychle a pružně, můžete se obrátit na insolvenční soud se žádostí o dohlédací činnost nad úkony insolvenčního správce.