Insolvencni spravce zpenezeni

1 odpověď

Dobry den, jme v insolvenci a mazelka zdedila nemovitost, kterou insolvencni spravce dal spratelene kancelari, k prodeji. Za vic nez mesic probehla jen jedna prohlidka a nic. Dali jsme nemovitost sami na FB a behem 24h mame 2 realitni kancelare co maji zajem a zaplatili by i vice nez je zadano. insolvencni spravce ale rekl ze ma sepsanou smlouvu SE. spratelenou kancelari...a ze to nikdo jiny nemuze prodavat. Zda SE mi to podezrele, da SE tato smlouva napadnout a nechat to prodat jinou realitkou? dekuji IM

Dobrý den,
bohužel majetek zpeněžuje insolvenční správce, který má dispoziční oprávnění s majetkem dlužníka. Je ale samozřejmě velmi časté, že insolvenční správci mají "spřátelené subjekty" a ne vždy je výsledek prodeje nemovitosti hlavně ve prospěch dlužníka. Pokud budete mít podezření na nekalé praktiky správce, můžete soud požádat o dohlédací činnost, tedy aby prověřil postup insolvenčního správce.