po rozvodu exekuce

2 odpovědi

Dobrý den, při rozvodu 2011, jseme si nerozdělili s byvalým manžeem, ornou půdu. Tak po třech letech jsem jí chtěla vyjmout ze SMM. na Katastrálním uřadě mi řekli, že bez býv. manžela to nemůžu učinit. Po delší době, mi zae jiná p. na uřdě, řekla, že to jde. Ex pol. zahrady vzali exekutoři a prodali v dražbě, Když jsem chtěla prodat mojí půlku zahrady, tak se na katastru na mě přihlásili exekutoři, kde ex dluží, ale dluh si udělal v roce 2014 už po rozvodu. Psala jsem vše exekutorům, že dluhy si udělal po rozvodu, ale soud rozhodl, že jsem byla nečiná, a nevyjmula jsem zahradu ze SMM ihned 3 roky po rozvodu. Nyní nemůžu svojí půlku prodat, když mi vysí jeho exekuce na mé půlce zahrady. Nemůžu teť svou polovinu přepsat na pani, které jsem jí prodala. Prosím o radu děkuji. M. A.

Dobrý den, není povinnost bývalých manželů si majetek dělit. Pokud jste si nerozdělili společné jmění po rozvodu, nastala po 3 letech od právní moci rozsudku o rozvodu fikce rozdělení nemovitostí do podílového spoluvlastnictví Vás a bývalého manžela. Nemohu na základě Vašich informací posoudit, proč byste nemohla prodat svoji ideální polovinu pozemku. Doporučuji Vám proto obrátit se na právníka z řad advokátů, s tím, že mu sdělíte další podrobnosti případu, aby mohl věc adekvátně posoudit (http://www.advokatikomora.cz).