jak napadnout insolvenci

1 odpověď

Dobrý den. Bohužel jsem své kamarádce, dnes (17.09.2020) už ne kamarádce půjčila hodně peněz. Ona je teď od 3.6. 2020 v insolvenci. Ale - 25.6. podepsala čestné prohlášení o tom, že svoje pohledávky ke mě bude dále platit. Podpisy ověřeny s razítkem. Nevěděla jsem, že je v insolvenci. Porušila tak insolvenční zákon a můžu to napadnout a jak? Velice děkuji. Ivana Faigelová

Dobrý den,
v daném případě se jedná o nepoctivý záměr ze strany kamarádky a zvýhodnění věřitele. Můžete se tedy obrátit na insolvenčního správce nebo přímo insolvenční soud a požadovat zrušení insolvence z důvodu nepoctivého záměru. Detaily o insolvenčním řízení najdete na insolvenčním rejstříku přístupném na stránkách http://www.justice.cz.