Exekuce a práce v zahraničí

2 odpovědi

Dobrý den. Přítel má v ČR exekuce. Pracuje v Německu a má možnost tam pracovat na stálo jako kmenový zaměstnanec. Chci se zeptat zda mu budou srážet exekuce že mzdy či nikoliv. Peníze chodí na můj účet. Nyní tam pracuje pod agenturou a to mu nic nestrhavaji, protože to je brané jako diety. Moc děkuji za odpověď. Iveta.

Dobrý den, záleží na tom, zda jde půjde o českého zaměstnavatele či zahraničního. Pokud bude odvádět důchodové a zdravotní pojištění český zaměstnavatel, soudní exekutor se dotazem na pojišťovnu dozví, o jakého zamstnavatele jde, a vydá exekuční příkaz na srážky ze mzdy. V případě zahraničního zaměstnavatele je to složitější, soudní exekutor se o něm musí dozvědět jinak a následně požádat soudního exekutora v Německu o právní pomoc, neboť na území cizího státu nemá český soudní exekutor působnost.