Vyplacení hyperocha

2 odpovědi

Dobrý den, mame doma zásadní problém v jednání soudu a insolvenčního správce. V roce 2018 žena požádala o insolvenci. Bohužel po roce na ní byla byl úvalem konkurz a nemovitost kterou vlastnila byla zpeněžena a z vytěžených peněz vypláceny věřitele. Od začátku insolvence bylo vše už dost v napjaté situaci. Nyní je stav, takový výtěžek z prodeje nemovitosti byl dost velký a vznikla hyperocha o ti se žena snaží už několik měsíců. v červenci 2020 byl vydáno rozvrhové usneseni a bylo doručováno všem věřitelům. Nyní je bohužel stav že jeden z věřitelů nedostal usnesení jelikož je mimo Evropskou unií a nepatří do evropského společenství post a hlavně důvod pandemie covid-19.
To také trvalo soudu měsíc než byl schopný odpovědět na dotaz od ženy proč to ještě nenabylo právní moci. Soud se akoakorat vyjádřil k důvodu nenabTi právní moci a nic víc
Dle rady jednoho advokáta bohužel se tomu už nevěnuje a není jeho činnost si myslí že jde o vyšší moc nechápe proč by žena neměla být vyplacena když jsou finanční prostředky pro všechny věřitele včetně odměny pro insolvenčního správce a i zajištění věřitelé vypláceny. důvod pandemie covidu-19 se dototkl všech a situace se nemění. Ba naopak si myslím že že bude zhoršovat. Dotaz směřují co se stůl dá dělat a jak donutit soud k rychlému vyplacení hyperocha
K zasílám číslo jed. KSCB 28 INS 1328/2018 Lucie Vítovcová

Dobrý den,
hyperochu musí vyplatit insolvenční správce, který ji má na svém účtu. Obecně musím konstatovat, že s vyplacením hyperochy bývá problém velmi často, jednoduše někteří správci to zadržují úmyslně co nejdéle. Pokud nelze rozvrhové usnesení doručit, není nic jednoduššího, než aby ho soud vyvěsil na úřední desce a tím právní moci nabude. Já tedy doporučuji opakovaně soud urgovat, stejně tak opakovaně urgovat insolvenčního správce o vyplacení a pokud by se věc do konce roku nevyřešila, lze se obrátit na předsedu soudu, aby prověřil postup soudce, který má případ na starost, případně se obrátit na Ministerstvo spravedlnosti, aby postup soudu v dané věci prověřilo.