Jak jednat pred soudnim jednani

2 odpovědi

Dobry den, chtela jsem sese zeptat. Byla jsem na soude a vyjeli mi vypis vsech rizeni, ktere byli nebona budou reseny soudem na me jmeno. Na nich jsou tri veci, ktere budou v nejblizsim mesici reseny. Jedna se o dluh trem spolecnostem. Chtela jsem se zeptat, jak mohu nejlepe situaci zvladnout jeste mimosoudni cestou. Urcite zkusim vsechny tri spolecnosti kontaktovat a domluvit splatkovy kalendar, jen mam strach, aby byli ochotni prijmout. Existuje kdyztak nejaci bezplatni pravnici, kde bych se mohla objednat, pro pripad, ze by na splatkovy kalendar nepristoupili? A mam zadat o splatkovy kalendar pisemne, aby se to kdyztak mohlo dokazat pri jednani na soude, ze mam snahu vec vyresit a nehraji si nao mrtveho

Dobrý den, pokud již byla zahájena řízení pro vymožení pohledávky Vašeich věřitelů, znamená to, že se již marně pokusili s Vámi dohodnout. Vždy má ale smysl kontaktovat své věřitele a pokud byste se s některým z nich domluvila na splátkách, mohl by vzít žalobu zpět. Je to však na libovůli každého z věřitelů. Pokud budete již účastníkem soudního řízení a budete potřebovat bezplatně poradit, lze podat žádost na Českou advokátní komoru ČR, aby Vám takovou poradu zprostředkovala (https://www.cak.cz/scripts/detail.php?id=19163). Případně se můžete obrátit na právníka v místě Vašeho bydliště z řad advokátů (http://www.advokatikomora.cz).