exekuce na majetek

2 odpovědi

Koupila jsem osobní automobil a jelikož nemám řidičský průkaz
nechala jsem ho zaregistrovat na syna. Syn se dostal do dluhů a
nyní mu chtějí automobil zabavit na splacení dluhů. Je toto možné, když kupní smlouva je na moje jméno? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, soudní exekutor vychází z registru vozidel a pokud je Váš syn zapsán jako provozovatel, má za to, že automobil je v jeho vlastnictví. Musíte tedy podat v dotčené exekuci návrh na vyškrtnutí věci (automobilu) ze soupisu a prokázat své vlastnictví kupní smlouvou. Musíte však rovněž prokázat, že mezi tím, kdy jste se dozvěděla o sepsání vozidla exekutorem, a podáním Vašeho návrhu neuplynulo více než 15 dní (jinak bude návrh zamítnut). Pokud lhůta již uběhla, je nutno podat vylučovací žalobu k soudu. V každém případě Vám doporučuji obrátit se ohledně právní pomoci v dané věci na právníka z řad advokátů (http://www.advokatikomora.cz).