Exekuce na odměnu

3 odpovědi

Dobrý den,
jsem členem výboru SVJ a tudíž mi náleží odměna za činnost ve výši 1440, - hrubého měsíčně. Účetní mi ovšem odmítá vyplácet poměrnou částku, jelikož mám několik starých exekuci a tvrdí že by musela z tohoto příjmu platit tyto exekuce. Pro upřesnění jsem OBZP. Děkuji za odpověď

Dobrý den, pokud je vydán exekuční příkaz na jinou peněžitou pohledávku, v tomto případě odměnu za činnost v SVJ, skutečně by účetní měla povinnost zasílat plnění ve výši odměny soudnímu exekutorovi, který zaslal exekuční příkaz jako první. Pokud žádný takový příkaz vydán není, musí odměnu vyplatit (vyplácet) Vám.