Deponace mzdy v insolvenci

1 odpověď

Dobrý den,
tenhle rok v Říjnu mi bylo schváleno oddlužení, nejsem v exekuci jen v povoleném oddlužení a zaměstnavatel mi deponuje mzdu. Kdo má nárok na tuhle mzdu do přezkumniho jednání, které se jedná za 4 dny, vím, že letos (2019) vyšla novela, ale rád bych peníze měl na svém účtě, protože mi zůstává životní minimum i když nemám exekuci.
Děkuji,
Lukáš Vaněk

pěkný den,

Pokud Vám bylo povolené oddlužení před 1.6.2019, peníze byste měl obdržet vy (je třeba požádat insolvenčního správce).

Pokud Vám bylo oddlužení povoleno po 1.6.2019, má k deponovaným penězům dispoziční oprávnění insolvenční správce (tedy si je ponechá). K tomu odkazuji na § 407 insolvenčního zákona.
U této možnosti je možné požádat správce, aby si z deponovaných peněz uspokojil svoji odměnu od zahájení řízení do schválení oddlužení.