Pojistné plnění v insolvenci

1 odpověď

Exmanžel má povoleno oddlužení. Obdržel mimořádný příjem z pojistného plnění, který ale správci zatajil. Na výzvu soudu, aby tento příjem odevzdal uvedl, že peníze vybral z účtu náš syn. Jeho tvrzení není pravdivé, jen bohužel několik let užívá účet na synovo jméno, ještě z dob, před podáním oddlužení, aby tak tehdy odklonil své příjmy před věřiteli. Může insolvenční soud žádat tyto peníze po synovi?
Děkuji

Pěkný den,

povinností vašeho manžela během oddlužení je mj. nahlášení insolvenčnímu správci a soudu jakýkoliv nepravidelný příjem. Insolvenční správce může takové jednání vyhodnotit jako nepoctivý záměr ze strany dlužníka.

tvrzení, že peníze vybral z účtu syn není úplně relevantní

Jednoduše se nelze zbavit povinnosti pouze tím, že bude dlužník tvrdit, že peníze z účtu někdo vybral. Je povinností povinného, aby si hlídal, na jaký účet mu chodí příjmy.