Exekuce na mateřské dovolené

1 odpověď

Dobrý den, ráda bych se zeptala jsem na mateřské dovolené se 17ti měsíčním chlapečkem a ještě ve 4 měsíci těhotenství, nemám žádný majetek a bydlím v bytě u rodičů. Bohuz mám na sebe vedeno 5 exekucí, které nejsem schopna z mateřské dovolené hradit. Je možná nějaká pomoc, nerada bych aby exekutor přišel do bytu rodičů. Nevím jestli je možné pozastavení nebo nějaká jiná možnost než budu zase plnohodnotně vydělávat. Momentálně mám mateřskou dovolenou ve výši 7100, -. Moc vám děkuji za odpověď

Dobrý den, ve Vaší situaci je možno v jednotlivých exekucích žádat o jejich odklad z důvodu přechodné nezaviněné nemajetnosti. Doporučuji Vám taková podání co nejdříve podat na adresu jednotlivých soudích exekutorů, kde doložíte rodičovský příspěvek a uvedete, že jiný příjem nemáte. Na odklad exekuce sice není právní nárok, ale za Vámi uvedené situace by o odkladu jednotliých exekucí rozhodnuto být exekučním soudem mohlo.