Insolvenčni platby srážky

1 odpověď

Dobry den. Děkuji za informaci
Ale...
Psal jsem ze CSSZ me deponuje cca 3500 kc a můj zaměstnavatel odesílá jen cca 50 % z cele srážky ze mzdy ins. Správci. A zbytek 50% odesílá věřitelům.
Vy jste me psali at informují svého ins. správce a ze musí být uhrazeno za 5 let min. 30 %
To jsem udělal a vím ze musím zaplatit min. 30% za 5 let
Ale ja jsem se ptal zda je tato částka žalovatelna u soudu která je deponovana u CSSZ a peníze které posílá zaměstnavatel (účetní) věřitelům. Samozřejmě po řádném ukončení insolvence.
Od ins. Správce mám kompletní výpis příchozí platby a tam není žádná 100 % přijata platba od zaměstnavatele a ani příchozí platba z CSSZ.
Insolvencniho správce jsem informoval daleko dříve než jsem psal první dotaz.
Ins. Správce nemá sebemenší tušení kde jsou peníze a to je částka cca 3500 od CSSZ a cca 2000-3000 kc od zaměstnavatele
Celkem to je cca 5500 - 6500 kc měsíčně.
Ins. Spravce me řekl ze to neni má chyba ani jeho a ze on to řešit nebude ze plnim nad 30 %
Ze se jedná o chybu třetí osoby.
Otázka byla zda je možné dát zaměstnavatele a CSSZ k soudu po řádném ukončení insolvence a to v tom případě pokud peníze nebudou poslany ins. Spravci který je povinen v % přerozdělit částku věřitelům
Zaměstnavatel odesílá určitou částku věřitelem cca 50% tuto povinnost mu nikdo neukládá a ani snad nesmí.
Tuto povinnost ma jen Ins. Spravce.
A CSSZ taktez deponuje nebo chybou svého zaměstnance rozesílá strženou platbu z inv. duchodu věřitelů.
Ins. Spravce nevim kam kdo co posílá
Dle jeho slov na účet pro plnění mého dluhu přichází částka cca 3000-4000 maximálně a to postačuje k plnění.
Mohu tedy po řádném ukončení insolvence soudem řešit tuto situaci pokud bude chybět celkový součet plateb u insolvencniho správce.
Tudis podat žalobu o navrácení částky mylně poslanou veritelum a to jak výše píši po zaměstnavateli a CSSZ
Je to asi opravdu až téměř neuvěřitelná souhra náhod zaměstnavatele a CSSZ.

Pěkný den,

ano, řešit soudně to samozřejmě můžete. nicméně doporučuji obrátit se na advokáta nebo na bezplatnou právní poradnu která poskytuje poradenství v oblasti insolvencí (sako. justice.cz)
Je třeba se podívat do rejstříku, vyžádat si potřebné dokumenty od zaměstnavatele a čssz.