insolvenčni chybné srážky

1 odpověď

Dobrý den.
Od 2/2017 mám insolvenčni srážky z platu a z inv. Důchodu 1 st. Ale CSSZ mě doponuje od 3/2018 cca 3500 kc. K 11/2019 je to celkem cca 70 000 kc.
CSSZ tvrdí že částka a to cca 3500 Kč je pravidelně odeslána ins. Správci. Dle slov Ins. Správce neobdržel od 3/2018 žádnou platbu srážek od CSSZ.
A můj zaměstnavatel soustavně i přez me upozornění rozesílá cca 50% srážek z platu věřitelům. Zbývajících 50% celkové srážky ze mzdy posílá Ins. Správci.
Ins Správce jsem informoval.
Jeho slova jsou. I TĚCH 50% srážek co posílá Váš zaměstnavatel je dostačující plnite na více jak 30% svých závazků
Neštourejte do toho a vyčkejte na řádné ukončení insolvence.
Poté to řešte soudní cestou.
Je tedy možné ze bych se domohl peněz které měli být použity na mé dluhy.
A tyto peníze byli zřejmě poslany bez vědomí soudu nebo ins. Správce.
Ins. Správce o tom neví vůbec nic a dle jeho slov dochází k neoprávněným platbám věřitelům
Je tu opravdu ta možnost soudně ziskat peníze zpět po CSSZ a zaměstnavateli.
Jedná o pochybení třetí osobou a i porušení insolvenčni rozhodnuti??
DĚKUJI MNOHOKRÁT ZA POMOC, RADU

Pěkný den,

Ze součtu vašich příjmů (tedy důchodu a mzdy) odchází na splátky do oddlužení vše nad nezabavitelnou částku.
Je tedy možné, že vám odchází určitá část ze mzdy a určitá část z důchodu. Nicméně by vám vždy měla zůstat nezabavitelná částka. Její výpočet si muzete ověřit na https://insolvence.justice.cz/kalkulator-splatek/

Upozorňuji, že plnění v oddlužení musí být alespoň 30%. Reálně plnění tedy může být vyšší (dle vašich příjmů).