Exekuce bývalého manžela v dědictví

1 odpověď

Maminky bývalý manžel zemřel, už jsou rozvedení 25 let. Na bývalého manžela bylo uvaleno asi 8 exekucí, maminka ví že spolu uzavírali jen jednu půjčku a na tu má soudní rozhodnutí že už v ní nehraje žádnou roli. Je možné aby po ní někdo chtěl něco platit? Že by nějaká exekuce přešla na ni? Za celé ty roky jí žádný dopis nebo tak nepřišel ale má z toho strašné nervy. Já osobně myslím že tak dlouho po rozvodu se nemá čeho bát, ale pro klid duše bych vás prosila o vyjádření. Děkuji.

Dobrý den, pokud Vaše maminka není dědičkou po svém bývalém manželovi (to by musela odmítnout dědictví), nemusí se v případě, že dluhy bývalého manžela vznikly po vypořádání sjm, ničeho obávat. Předpokládám, že dluhy vzniklé v sjm již vypořádány byly. Pokud byste se chtěli přesvědčit, nechte si udělat na Czechpointu výpis z Censtrální evidence exekucí na onu osobu a zkontaktujte příslušné exekutory stran uvedených dluhů (kdy vznikly, jaká je jejich výše apod.)