Exekuce dcery s dětmi

1 odpověď

Dobrý den,
manželovi je 60 let a mě 55 let. Byt máme v osobním vlastnictví. Dcera a dvě vnoučata u nás mají trvalý pobyt. Dceři je 30 let a vnučkám 5 a 9 let. Bere si půjčky, které nesplácí. S manželem se bojíme že na ni bude uvalena exekuce. Nábytek a elektronika je naše s manželem. Vzhledem k našemu věku a koupených věcí, protože už jsou i několik let staré nedohledáme všechny paragony o zakoupených nemovitosti. Prosím o radu jak v případě exekuce pokračovat.
Děkuji Jirousková

Dobrý den paní Jirousková, pokud Vaše dcera nesplácí půjčky, je vysoce pravděpodobné, že po soudním řízení bude podán věřiteli exkuční návrh a dluh vymáhán exekučně. Exekuctor může vést exekuci pouze na majetek povinného, nicméně pokud má Vaše dcera u Vás trvalý pobyt, navštíví Vás následně vykonavatel exekutora a bude zajišťovat majetek vhodný k prodeji. Pokud neprokážete, že je tento majetek Váš, bude zajištěn a prodán (pokud nepůjde o obvyklé vybavení domácnosti vyloučené z exkeuce, apod.). Jako provní opatření je třeba zrušit dceři trvalé bydliště u Vás, může mít trvalé bydliště na ohlašovně. Dále bych se průběžně informovala na exekučním soudu (soud v místě Vašeho bydliště), zda proti dceři není vedeno soudní či exekuční řízení. Pokud bud vedeno exekuční řízení, nebude vyloučeno, že Vás vykonavatel exkeutora i tak nenavštíví, pokud se nějak dozví, že dcera i Vás bydlí. Pak je jedině možné odstěhovat cenné věci na místo, kde majetek dcery nebude zjišťován, do doby než k Vám vykonavatelé exekutora přijdou. Cenné věci jsou např. počítač, automobil, šperky, apod.