rozsudek bez možnosti odvolání

1 odpověď

Dobrý den, dnes (17.10.2019) jsem dostal přez datovou schránku rozsudek kde v poučení je věta "proti tomuto rozsudku se nelze odvolat podle paragrafu 202 odst. 2 o. s. ř " co to znamená? Měl jsem za to že se můžu jako svobodný občan odvolat. Předem děkuji za info.

Dobrý den, dle občanského soudního řádu existují rozhodnutí, proti nimž není odvolání přípustné; dle ust. §202 odst. 2 o. s. ř. dvolání není přípustné proti rozsudku vydanému v řízení, jehož předmětem bylo v době vydání rozsudku peněžité plnění nepřevyšující 10000 Kč, k příslušenství pohledávky se přitom nepřihlíží; to neplatí u rozsudku pro uznání a u rozsudku pro zmeškání. Tj, pokud nejde o rozsudek pro uznání nebo zmeškání a činila-li jistina částku do 10.000,- Kč (tzv. bagatelní částku), nelze se proti takovému rozhodnutí odvolat a doručením je pravomocné.