Insolvence a trvaly pobyt

1 odpověď

Dobry den,

Ziji s partnerem, ktery je v insolvencnim rizeni.
Nyni (listopad/prosinec) se blizi ke splaceni svych zavazku dle stanovenho splatkoveho kalendare.
V soucasne dobe ma partner trvale bydliste na mestskem uradu. Zajima mne, zda po splaceni pohledavek v IS zanikaji vsechny pohledavky vznikle pred zahajenim insolvencniho rizeni a v pripade ze bude mit partner trvale bydliste u me, neprechazeji jeho pohledavky i na mou osobu. Nejsme oddani, insolvence vznikla pred nasim seznamenim.

Zjednoduse, zda mi nezaklepe exekutor na dvere s pozadavkem na uhradu partnerovych pohledavek nad ramec toho co hradil dle stanovenem insolvencnim rizeni.
Dekuji Tatranska

Pěkný den,

splněním oddlužení zaniká povinnost hradit zbytek pohledávek. Nebude tedy probíhat již žádná exekuce.

Váš přítel si může přehlásit trvalé bydliště na vaši adresu. Jeho dluhy se vás netýkají ani na vás nijak nepřechází.

Pouze upozorňuji, že někteří věřitelé/exekutoři zkouší vymáhat pohledávky i po skončení oddlužení. Pokud by se stalo, je třeba PÍSEMNĚ reagovat a pouze uvést, že bylo splněno oddlužení u dlužníka xx se spisovou značkou xx.