insolvence manžela duchodce

1 odpověď

Dobrý den. Můj manžel důchodce podnikatel, požádal o insolvenci. Auto jsme prodali, majetek nemáme. Já jsem zdědila po otci v roce 2004 pole a mám se sestrou byt, který na nás maminka přepsala v dědickém řízení po otci. Sama tam má
zapsané věcné břemeno. Co v případě povolení insolvence manželovi, to pro mě znamená. Děkuji

Pěkný den,

dle § 709 občanského zákoníku, je majetek, který získáte děděním nebo odkazem, výlučně ve vašem vlastnictví, nespadá tedy do SJM.
Pokud podat Váš manžel insolvenční návrh sám, bude správcem přezkoumáván pouze jeho podíl na SJM, tedy podíl toho co je v SJM. Váš majetek nikoliv.

Nicméně pokud Vám vznikly dluhy za manželství a oddluží se pouze manžel, mohou se věřitelé po skončení jeho oddlužení uspokojit ve zbytku závazků na vás.