Vymáhání dluhu z Anglie

1 odpověď

Dobrý den, chtěl bych se zeptat. Můj bratr pár let žil v Anglii a udělal dluh okolo 5000 liber s tim, že má tzv. Pay plán kdy se veškeří věřitele dají dohromady a pak se posílá pouze jedna splátka. Věřitelů má okolo 10. Většinou dlužné částky jsou okolo 100-1000 liber pro jednu společnost. Můj dotaz zní zda když tohle nebude platit jak je možné vymáhat tyto dluhy v rámci České republiky? Děkuji Marsalek

Dobrý den, s velkou pravděpodobností se zahraniční dluh v Česku vymáhat nebude, jurisdikce britských exekutorů končí na hranicích. Je sice možno využít přeshraniční právní pomoc prostřednictvím Ministerstva zahraničí, nicméně tento institut je zlouhavý a příliš se nevyužívá.