Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda má IS nárok na bolestné, ztížení spol. uplatnění a náklady spojené s léčením nebo zda v plné výši náleží dlužníkovi? Dorovnání ušlé mzdy je jasné, že dostane IS. Jedná se o dopravní nehodu. Děkuji za odpověď.

1 odpověď

Nehoda se stala v roce 2018. Leceni jeste neni zcela u konce.

Dobrý den,
domnívám se, že bolestné, ztížení spol. uplatnění a náklady spojené s léčením nelze považovat za mimořádný příjem ve smyslu ins. zákona.

Nicméně doporučuji příjem nahlásit insolvenčnímu správci, jinak by se mohlo jednat o zatajení příjmu.