Minimální splátka exekucí

1 odpověď

Dobrý den,
chtěla bych se Vás zeptat, mám více exekucí a snažím se je splácet.
O všem teď nastali nějaké komplikace, které mi tři měsíce neumožní splácet vyší částky. Jaká je prosím minimální splátka, aby mě exekutorský úřad nenařídil vymáhání? Chtěla bych ostatním alespoň splácet částku minimálně 1 500Kč, aby vyděly moji snahu dluh řádně splácet než budu moci opět posílat větší částku.
Děkuji

Dobrý den, soudní exekutor se s Vámi může dohodnout na výši dobrovolných splátek a vedle toho může současně vést exekuci postižením mzdy, účtu, apod. , neboť zákon mu to umožňuje, výše splátky je nerozhodná. Záleží na konkrétním exekutorovi, doporučuji Vám proto zkontaktovat jednotlivé exekutorské úřady, situaci vysvětlit a dohodnout se na způsobu a výši splácení do budoucna. Je třeba však upozornit, že i přes dohodu Vám exekutor může srážet ze mzdy, apod, jak jsem uvedla výše.