insolvence a její deponace

1 odpověď

V září 2019 nám byla vrácena exekuční splátka exekutora za naší zaměstnankyni z důvodu povoleného oddlužení. Nevím zda mám částku deponovat nebo vyplatit zaměstnankyni. Ještě nemám v ruce žádné jiné rozhodnutí než "Návrh na povolení oddlužení"
Děkuji za odpověď. Marcela F.

pěkný den, v této věci doporučuji komunikovat s insolvenčním správcem, který je uveden v insolvenčním rejstříku u insolvence vaší zaměstnankyně. Jinak se tyto peníze (srážky) deponují (nevyplácí exekutorovi) a to do vydání usnesení o schválení oddlužení. Pokud by nebylo schváleno, peníze se vyplatí exekutorovi.
Jinak by se měli vyplatit insolvenčnímu správci, zaměstnanec (dlužník) si o tyto peníze může zažádat u ins. správce