Exekuce na osobu žijící a pracující ve Švýcarsku - za jak dlouho exekutor mzdu obstaví?

1 odpověď

Přítel odešel pracovat legálně do Švýcarska z důvodu finančních, tedy aby zde splatil veškeré nasekané dluhy.
Je na něj vedena exekuce, kdy nyní soud žádá o sdělení zaměstnavatele, pro strhávání exekuce ze mzdy.
Jak dlouho bude tento proces trvat než bude zahájeno strhávání ze mzdy u švýcarského zaměstnavatele? Otázka týdnů nebo roků?
Jaké je životní minimum ve Švýcarsku, které mu institut ve Švýcarsku musí nechat na běžné výdaje a ubytování?
Jde o to, že pokud minimum nepokryje náklady na ubytování, není možné ve Švýcarsku zůstávat a tím se veškeré placení zastaví: - (.
Tyto informace nejsou nikde dohledatelné. Prosím o radu a pomoc. Moc děkuji.
Na koho se v této věci mám obrátit? Jakou instituci? Právní rada bohužel nepřichází v úvahu: - (
Moc děkuji za vaši radu a pomoc
Ivana

Dobrý den, pokud Váš přítel žije ve Švýcarsku a má švýcarského zaměstnavatele, je velice složité vymáhat exekučně pohledávku postižením jeho mzdy českým soudním exekutorem (nebo soudem v případě výkonu rozhodnutí), neboť jejich působnost končí na hranicích. Pokud tedy sdělí přítel svého zaměstnavatele mimo ČR, srážky ze mzdy mohou probíhat jen pokud soudní exekutor aplikuje institut přeshraniční pomoci prostřednictvím Ministerstva zahraničí, což je zdlouhavé a není jisté, zda mu ze švýcarské strany vyjdou vstříc. Ohledně minimální mzdy ve Švýcarsku apod. nejsem kompetentní odpovědět, doporučuji se dotázat na Ministerstvu zahraničí.