strhávají mi správně exekuci z platu?

1 odpověď

Jsem zaměstnán u jedné agentury na Mladoboleslavsku. Mám 4 exekuce (dvě přednostní a dvě normální), tomu platím výživné na děti ve výši 5500 Kč a na toto výživné exekuce není vystavena. Co mám dělat když mi zaměstnavatel nechává jen někdy 8100 Kč, někdy 8500 Kč, někdy 9000 Kč. je to ok? . Z tedy bytek výplaty mi strhne k exekútorům. Mzdu mám v hotovosti. nezůstáva mi na bydlení. tedy. dotazy

a) strhávají mi správně exekuci?
b) může mi nějak pomoct stát?

děkuji

Dobrý den, bez znalosti Vaší výše čistého platu, výši jednotlivých exekucí Vám nemohu odpovědět, zda Vám zaměstnavatel strhává správnou část z Vašeho platu; dotčené však řeší účetní zaměstnavatele. Doporučuji se na účetní obrátit, aby Vám vše vysvětlil/a. Stát v tomto ohledu žádná oprávnění nemá, vyjam situace, kdy by se zaměstnavatel dopouštěl trestného jednání, apod. , pak je třeba se obrátit na orgány činné v trestním řízení.