Vrácení peněz z protiprávně vymáhané exekuce dle rozhodčích doložek z roku 2000-2010

1 odpověď

Existuje promlčecí lhůta na otevření případu již uhrazených exekucí, které v současné době se jeví jako protiprávní?
Exekuce byly provedeny na základě rozhodčích doložek v letech 2000-2010.
Děkuji.

Dobrý den, obecná promlčení lhůta se na tyto případy nevztahuje. Dle aktuální judikatury Nejvyššího i Ústavního soudu lze tyto případy řešit i zpětně; v tomto případě u příslušného nalézacího soudu. Jedná se však o poměrně složitou problematiku, proto Vám doporučuji obrátit se na právníka z řad advokátů (http://www.advokatikomora.cz), který s Vám uvedené odborně prokonzultuje.