Rozhodnutí o odvolání - změna, snížení splátky

1 odpověď

Dobrý den,

5/2018 jsem podala návrh na insolvenci, kde jsem současně požádala o snížení splátek. 11/2018 byla insolvence schválena s tím, že nižší splátky soud zamítl.

Proti tomuto jsem podala odvolání a 7/2019 bylo rozhodnutí změněno; snížené splátky povoleny.

Prosím o informaci co to pro mne znamená? Na Usnesení není uvedena platnost, v textu je informace že splátka ve výši max xx Kč bude od první splátky.

- od kdy bude zaměstnavatel srážet "pouze" uvedenou splátku? za 7/2019 vyplatil minimum, tak jako v předchozím období
- v případě že by to skutečně bylo od první splátky, znamená to že rozdíl mi bude vyplacen?

Sama předpokládám že od výplaty za 8/2019, okolí tvrdí že od 8/2019 ale zpětně rozdíl insolvenční správce uhradí.
Podle mých informací ještě věřitelům nic uhrazeno nebylo.

Děkuji za Vaši odpověď, můj insolvenční správce se mnou nekomunikuje, na dotazy nereaguje.

Děkuji za možnost se někde zeptat!

Pěkný den,

pokud se odvolání vztahovalo na usnesení o schválení oddlužení, pak by snížení splátek mělo být účinné od schváleného oddlužení, a tedy první splátky.

Pokud s Vámi insolvenční správce nekomunikuje, doporučuji sepsat přípis s dotazem adresovaný insolvenčnímu správci a zaslat tento přípis na krajský soud, který vede vaše insolvenční řízení. Insolvenční správce je povinen Vám v takovémto případě sdělit, zda bude rozdíl ve srážkách vrácen, nebo nebo naopak vám nebude stržena některý měsíc splátka.
K dotazu bych doplnila, že kopii přípisu pro exekutora zasíláte zároveň na krajský soud, jelikož správce nekomunikuje.