Insolvence a změna zaměstnání

1 odpověď

Dobry den, partner ma jiz rok a pul insolvenci. Dvacet let dela velice tezkou a psychicky narocnou praci. Co by to pro nej znameno, kdyz praci zmenil? Dela pro Svycarskou firmu, vyplatu ma vysokou, tez splatky svehp dluhu. Kdyz bude pracovat v místě bydliste bude mit min. o 30 000kc nizsi prijmy (mesicne mu odchazi 21000kc) Da se potom hnout splarkovym. kalendarem a prihlednout na zmenu pomeru? Tez mu soud vymeril ve stridave peci 6000kc jako vyzivne pro jeho deti. Ma je v peci 14 dni a ex manzelka stejnou dobu. Klesnou li mu financni moznosti nebude mit z ceho platit a uspokojovat veritele a tez vyzivne. Dekuji

Dobrý den,

váš přítel může samozřejmě změnit zaměstnání, nicméně bude muset být schopen dále splácet tak, aby byla předpokládaná míra uspokojení za 5 let alespoň 30%.

Pokud mu bylo soudně stanoveno výživné, bude ze se mzdy uspokojovat prvně toto výživné, následně splátky v insolvenci.