zabaveni automobilu majiteli se ZTP

1 odpověď

proim o informaci zda muze byt exekucne zabaven automobil majiteli s prukazem ZTP, na jehoz nakup byl priznan prispevek socialky - prispevek na zvlastni pomucku - majitel automobilu a drzitel ZTP ja po amputaci nohy a castecne amputaci ruky. Dekuji

Dobrý den, i pokud je dlužník držitelem ZTP, musí hradit pohledávku jako každý jiný dlužník. Na zdradvotní pomůcky však zákon pamatuje a nelze takové věci zpeněžit. Doporučuji podat bezodkladně ohledně automobilu – zdravotní pomůcky návrh na částečné zastavení exekuce.