Insolvence a důchod

1 odpověď

Dobrý den, chtěl jsem se Vás prosím zeptat? Pobiram invalidní důchod třetího stupně a budu žádat o insolvenci. K tomu mám ještě omezenou způsobilost k právním úkonům. Co by se stalo, kdybych měl způsobilost navrácenou v průběhu žádosti o insolvenci? Zůstane mi insolvence podle pravidel důchodců na tři roky, nebo se navýší automaticky na pět let? Děkuji Hejlík

Dobrý den,

výhoda zkrácené insolvence se váže k vaší invaliditě III. stupně, nikoli k omezené svéprávnosti.

To, že máte omezenou svéprávnost bude pouze pravděpodobně znamenat, že po dobu omezení svéprávnosti za vás bude jednat opatrovník.
Pokud bude toto omezení soudem zrušeno, budete za sebe jednat sám. Na délce oddlužení to nic nemění - bude na 3 roky.