exekuce dluh neschopnost

1 odpověď

dobry den potrebuji nutne poradit s exekuci kterou nejsem shopen zaplatit jelikož jsem podedil pozemky pote mi prisel dopis za dluhy ktere mel muj dedecek v dopise mi bylo napsane jme jmeno a jeste jedne osoby bohuzel jak jsem zjistil tak tato osoba ma nastaveny bydliste obecni urad ale tato osoba jak jsem zjistil tak bydli u sveho pritele problem je tento jze dluzna castka ma byt splacena celkem se vsim kolem 180000 kc jeste nepracuji a jsem po vyuceni fakt me to moc stve nevim co dal prosim o radu dekuji za pomoc

Dobrý den, velmi pravděpodobně jste dědil pozůstalost s dluhy, o kterých jste bohužel nevěděl. V první řadě kontaktujte soudního exekutora, který exekuci vede, a domluvte se s ním, jaký bude další postup. Pokud je exekvována ještě další osoba, pokuste se s ní dohodnout o společné úhradě dluhu Vašeho předka. O nabyté dědictví (pozemky) zřejmě v exekuci přijdete, následně byste však mohl podat návrh na její zastavení v důsledku své nemajetnosti.