ukončení exekuce - oddlužení

1 odpověď

V roce 2002 jsem (ve své neuvěřitelné hlouposti) avaloval 3 blankosměnky, jejichž výstavcem byla komerční společnost. Ta pak zkrachovala a kreditoři vymáhají peníze od avalů.
Jsem starobní důchodce, nevlastním žádný majetek, od roku 2009 mi PSSZ strhává z mého důchodu částku nad stanoveným minimem. Podle zpráv z médií je teď možné po určitých letech splácení dluhu oddlužení. Prosím o informaci, za jakých okolností je toto možné a co je třeba v tom směru učinit. A pokud je to možné taky referenci na právnickou firmu, na kterou bych se mohl obrátit (pokud není možno požádat vaší firmu k podniknutí kroků v tomto směru).

Dobrý den,

podmínkou k povolení oddlužení je schopnost dlužníka splácet měsíčně alespoň částku v přibližné výši 2.178,- Kč.

Pro Vás, jakožto starobního důchodce, by byla doba trvání oddlužení zkrácena na 3 roky.

Pokud si necháte zpracovat insolvenční návrh v advokátní kanceláři, budete hradit odměnu advokátovi v přibližné výši 4700, - Kč.

Osobně Vám mohu doporučit příspěvkové / neziskové organizace, tedy akreditované osoby, které tuto činnost poskytují zcela zdarma. Níže v odkazu si můžete najít takovou organizaci, podle města vašeho bydliště.

https://sako.justice.cz/