Lhůta na výmaz zástavního práva pro věřitele uspokojeného insolvencní (splaceno 100% dluhu)

1 odpověď

Existuje nařízení, nebo paragraf, který by po skončení insolvence ukládal věřiteli (jehož pohledávka byla uspokojena ve výši 100%) povinnost, případně lhůtu, ve které je povinen se postarat o vymazání např. zástavního práva nebo exekučního příkazu z listu vlastnictví? Pokud ne, jak má postupovat dlužník? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

Exekutorské zástavní právo lze vymazat po pravomocném zastavení exekuce, a to jen na návrh exekutora, který danou exekuci vedl.

Doporučuji zaslat exekutorovi návrh na zastavení exekuce a přiložit mu přílohou usnesení o splnění oddlužení a usnesení o osvobození od placení pohledávek pro urychlení procesu.