Po insolvenci exekuce

3 odpovědi

Dobrý den. V září 2018 mi skončil konkurz v říjnu 2018 si Bohemia energy exekučně z platu 18303 Kč po několika měsících mi přišel od soudu, že Bohemii energy dlužím 6550 Kč z dubnové výplaty mi že mzdy strhly nepřednostní srážku ve výši 7720 Kč. 10.6.2019 jsem na svůj účet vložil částku 11500 Kč tato částka měla jít na nájem, výživné a elektr. Tuto částku 11500 Kč si exekučně vzala Bohemia energy. Můj dotaz zní jak získat své peníze zpět resp. jak postupovat při neoprávněně exekuci. Děkuji za odpověď s pozdravem Jan Szturc

Pěkný den,

skončením konkurzu nezanikají závazky, resp. oprávnění věřitelů vymáhat své pohledávky. K tomu odkazuji na § 312 odst. 4 insolvenčního zákona.

Takové účinky má pouze splněné oddlužení, kdy soud vydá Usnesení o zrušení schváleného oddlužení a zastavení řízení, kterým osvobozuje dlužníka od povinnosti hradit zbývající závazky neuspokojené v oddlužení

Dobrý den.
Jak mám postupovat když mi exekuce vzala více než měla.

Dobrý den, pokud máte za to, že jste uhradil vyšší částku než jaká byla vymáhána věřitelem, obraťte se na soudního exekutora, aby Vám vystavil vyúčtování celé exekuce. Vrácení přeplatku pak musíte nárokovat na věřiteli.