insolvence a pojištění při dočasné pracovní neschopnosti

1 odpověď

Dobrý den, kamarádka podala žádost o insolvenci. Už dříve si pořídila životní pojištění s pojištěním v době pracovní neschopnosti a úrazu. Jak je to s vyplacením pojistné čásky za pracovní neschopnost či úraz pokud ji bude insolvence povolena. To že toto pojištění má samozřejmě přiznala k žádosti o insolvenci.
Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den, pokud by jí bylo vyplaceno pojišťovnou pojistné plnění v průběhu oddlužení, musí tuto skutečnost sdělit insolvenčnímu správci. Podle konkrétní situace rozhodne správce, jak bude s částkou naloženo.