Vymáhání dlužné častky která nebyla přihlášena do insolvence od O2

1 odpověď

Petr Musil
Dobrý den
O2 po mě požaduje dlužnou částku za služby za období 12.10.2011 - 11.11.2011
My jsme s bývalou manželkou měli již v té době podanou žádost na insolvenční řízení která nám byla schválena 21.12.2011
Dle mého názoru měl být tento dluh přihlášen do tohoto řízení a nemohou ho vlastně nárokovat po tak dlouhé době.
Děkuji za odpověd s pozravem Petr Musil Varnsdorf

Pěkný den,

Pokud dluh vznikl do konce lhůty pro přihlašování pohledávek, pak měla být tato pohledávka přihlášena do vašeho insolvenčního řízení. Rovněž byla vaše povinnost tuto pohledávku uvezt v seznamu závazků.

Pokud by dluh vznikl po skončení lhůty pro přihlašování pohledávek, mohl by věřitel O2 tuto pohledávku vymáhat vedle běžícího insolvenčního řízení, popř. po jeho skončení.
V opačném případě bych pouze věřiteli odeslala doporučenym dopisem oznámení, že si měl pohledávku přihlásit a odkazem na vaše ins. Řízení.