důchod a insovence

1 odpověď

Dobrý den mám dotaz ohledně splátkového kalendáře podle kterého platím soudem schválenou insolvenci. Dle stanovení soudem platím vše v určené výši a terminu. Letos (2019) v měsíci září mě začne být proplácen starobní důchod i přesto hodlám dále pracovat jako v součastnosti až do splacení insolvence. Pro bych se chtěl zeptat jak bude naloženo s mým důchodem. Děkuji za odpověd.

Dobrý den,

stejně jako v současnosti se vám bude strhávat na účely ins. Splátek vše nad nezabavitelnou částku, nicméně se zkuste domluvit s insolvenční správcem, aby vám bylo umožněno zvýšení nezabavitelné částky a nepřišel jste tak o celý důchod.
K výpočtu nezabavitelné částky (se změnou od 1.6.2019) doporučuji kalkulačku na stránkách justice.cz