Insolvence a rozvod manželství

1 odpověď

Manželovi bylo během manželství povoleno oddlužení. Dluhy vznikly v době před manželstvím, kromě menších částek na zdravotním a sociálním pojištění, které jakožto OSVČ neplatit řádně. Já v jeho insolvenci figuruji pouze jakožto vyživovaná osoba, stejně jako naše společné děti. Můj dotaz tedy zní, zda i po rozvodu zůstane insolvence pouze na manžela nebo budu muset nějaké jeho dluhy splácet i já. A jak to správně zapsat do dohody o vypořádání společného majetku. Na mou osobu nikdy nebyla uvalena žádná exekuce, úvěr jsem měla pouze dvakrát u společnosti Essox s. r. o. a splácela jsem ho řádně. Předem děkuji za odpověď a přeji hezký zbytek dne.

Dobrý den,

navrhovatelem návrhu na povolení oddlužení byl pouze Váš manžel, on je tedy účastníkem insolvenčního řízení a Vás se tedy jeho hrazení závazků během oddlužení nijak nedotkne (ani po rozvodu).
Do dohody o vypořádání SJM doporučuji uvézt, které závazky jsou pouze jeho vč. těch, které nebyly věřiteli do insolvenčního řízení přihlášeny.