Vyklizení vydražené nemovitosti

1 odpověď

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda po právní moci usnesení o příklepu a doplacení nejvyššího podání mohu vyklidit vydraženou chatu v zahrádkářské kolonii? Je nutný nějaký předávací protokol mezi mnou a bývalým majitelem? A co když ho nebude chtít podepsat? Nevím, zda původní majitel tam bydlí či nikoliv. Dle adresy na dražební vyhlášce tam majitel nemá bydliště. V případě, že by nechtěl nemovitost vyklidit dobrovolně, je nutné se obrátit na exekutora s návrhem na vyklizení, či mohu vyklidit sama? V případě, že opustí nemovitost a přesto tam zůstanou nějaké (bezcenné) věci, které pak vyhodím, nelze je pak na ně vymáhat, jak mohu s nimi naložit? Děkuji.

Dobrý den, po právní moci o příklepu a doplacení nejvyššího podání je vydražitel oprávněn převzít vydraženou nemovitost. Je třeba se s povinným dohodnout na vyklizení dotčené nemovitosti, individuální vyklizení vydražitelem bez spolupráce povinného je protiprávní. Pokud by povinný nespolupracoval, využijte usnesení o příklepu, které je exekučním titulem pro vyklizení a podejte exekuční návrh na vyklizení nemovitosti dotčenému (nebo i jinému) soudnímu exekutorovi.